2006 Yılında faaliyete geçen şirketimiz İzmit Küçük Sanayide Kocaeli merkezli olarak işe başlamıştır.

Şirket sahibi Alparslan Zırıh tarafından işletilen şirketin genel müdürlüğünü de Alparslan Zırıh yürütmektedir.

İlk kuruluşunda 1 adet manuel freze ve 1 adet torna tezgahıyla çalışmaya başlayan şirketimiz dünden bu güne kendisini geliştirerek bu gün 1 adet üniversal freze, 2 adet kalıpçı freze, 2 adet üniversal torna (TOS) makineleri ile İzmit ve Bursa da faaliyetine devam etmektedir.

Merkezi İzmit”te bulunan şirketimiz 2011 yılında Bursa Nilüfer Organize Sanayi sitesinde şube açarak Bursa sanayisinde de büyük firmalarla gücünü birleştirerek hızla ekonomiye ayak uydurmaya devam etmektedir.

Talaşlı imalatın yanısıra Çelik konstrüksiyon ve ferforje alanında da hizmet veren şirketimiz tasarım ve imalatı tamamen kendimize ait olan “lavaş pişirme makinası” imalatı da yapmaktadır.

İş yoğunluğuna göre 7/24 hizmet verebilen şirketimiz müşteri memnuniyeti ve kaliteyi daima ana ilkesi olarak benimsemiş,çalışanlarını da bu konuda motive ederek tamamen takım çalışmasına önem vermektedir.

Şirketin Kalite Politikası

Çağdaş üretim teknikleri uygulayarak ilk seferde ve her seferde kaliteli, doğru ve zamanında üretim temin ederek mutlak müsteri memnuniyeti sağlamaktır.Çalısanların motivasyonuna önem vermek, üretim için sağlanan girdi ve prosesleri rasyonel kullanmak, işletme karlılığı ve verimliliği yönünden ortakların beklentilerini karşılanmasını temin etmektir.
İşletme kalite güvence sisteminin bünyesinde çalışanların bilgi, beceri, iş gücü eğitim seviyelerinin arttırılması için her türlü önlemi almış bulunmaktadır.

İşletme kalite sisteminin işlerliğini ve etkinliğini sürekli destekler, kalite hedef ve politikalarını geliştirmek için sistemin öngördüğü denetim mekanizmalarına önem vermektedir. Bu konudaki denetim ve gözlemler işletmeyi geliştirmek ve ileri hedeflere taşımak için araç olarak görülmektedir.

Kalite sistemi; tanımlanan işlerin olumsuz sonuçlarını ve uygunsuzluk durumlarını azaltacak biçimde işletilir. Uygunsuzluk durumlarının temel nedenlerini araştırır, çözüm bulur, hata ve kusurlarını giderici önlemler alır.